KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14513145
*
nr 1451 3145
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018), Sverige
Oljemålning, "Fina Tillsammans". Olja på duk,
40x40 cm. Signerad, oramad
Kondition: skadad duk
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 februari 2022
kl 19:13:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 18:53:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige ulrica hydman-vallien
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Ulrica Hydman-Vallien
Kondition: skadad duk
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
nr 1451 3145
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018), Sverige
Oljemålning, "Fina Tillsammans". Olja på duk, 40x40 cm. Signerad, oramad
Kondition: skadad duk
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 5.000 kr |
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/2 18:53:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige ulrica hydman-vallien
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50